POMPY CIEPŁA

Niezbędne informację, które każdy powinien wiedzieć o urządzeniach wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Pompy ciepła

Zajmujemy się wykonawstwem instalacji grzewczych od początku do końca.

W swojej ofercie posiadamy  pompy ciepła zarówno dla potrzeb ciepłej wody użytkowej jak i centralnego ogrzewania. Renomowani producenci polscy jak i zagraniczni, gwarantują najwyższą jakość swoich produktów.

POMOŻEMY W DOBORZE POMPY SPEŁNIAJĄCEJ TWOJE WYMAGANIA.

 

Krótko o pompie ciepła

Pompa ciepła to urządzenie umożliwiające wykorzystanie energii cieplnej zgromadzonej w powietrzu, ziemi, wodzie. Przetworzona przez pompę energia wystarcza nie tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale również do ogrzania domu.

W systemach z pompą ciepła możliwe jest wykorzystanie zarówno strony ciepłej (górne źródło) jak i strony zimnej (dolne źródło). Stronę ciepłą wykorzystuje się np. do celów grzewczych, stronę zimną można wykorzystać w przypadku zapotrzebowania na chłód, a więc np. w klimatyzacji.

 

 

Dolne źródła

 

Odwierty

EfektEko współpracuje z profesjonalną firmą wiertniczą. Firma ta posiada nowoczesny  sprzęt renomowanych firm, jak i wykwalifikowaną kadrę pracowników posiadającą niezbędne uprawnienia i certyfikaty.  Wykonują odwierty nawet do 200 m, stosując metodę na płuczkę i kamień. Żaden grunt nie jest im straszny.

Mogą Państwo w zupełności liczyć na wsparcie naszej firmy dla Państwa satysfakcji zajmiemy się:

- przygotowaniem  projektu, nadzoru oraz dokumentacji geologicznej,

- wykonaniem odwiertów pionowych na potrzeby pionowych wymienników ciepła oraz instalację specjalistycznych pionowych wymienników ciepła,

-realizacją  inwestycji „pod klucz” z pełną  odpowiedzialnością , obejmującą kompletny  zakres prac do wyczyszczenia terenu  z dodatkową dokumentacją zdjęciową na życzenie.

Wywiercone otwory zabudowujemy kolektorami m.in. szwajcarskiej firmie MUOVITECH dającej 50 lat pisemnej gwarancji na szczelność kolektorów.

Przestrzeń  pierścieniową  wypełniamy specjalistycznym cementem o bardzo dobrym współczynniku przenikania ciepła. Stosujemy jedyną dającą pewność szczelnej iniekcji metodę, zastosowania trzeciego węża, zapuszczonego na dno otworu, który tam zostaje.

 

 

Sondy

Zawsze wybieramy najnowocześniejsze technologie, dlatego stosujemy sondy turbulentne firmy MuoviTech.  W odróżnieniu od kolektorów laminarnych wpływają znacząco, na zmniejszenie oporu termicznego odwiertu. Co prowadzi do  podniesienie  parametrów przewodności energetycznej. Profil wewnętrzny takiego kolektora składa się z licznych, spiralnie uformowanych lameli.

Górne źródło

Wykonujemy systemy grzewcze zarówno grzejnikowe jak i płaszczyznowe (podłogowe i ścienne).Gwarantujemy odpowiedni dobór ogrzewania oraz wykonanie projektu. Oferujemy  podział budynku na strefy grzewcze. Stosujemy sprawdzone technologie zarówno w zakresie orurowania jak i samych grzejników.

 

Zapraszamy do współpracy. Zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie.

Zobacz naszą ofertę