DOTACJE

Jak uzyskać dodatkowe fundusze na inwestycje  OZE

Dotacje

OFERTA FOTOWOLTAIKA 50%

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty FOTOWOLTAIKA 50%, która polega na tym, że kupujecie Państwo zestaw za połowę ceny a drugą połowę spłacacie w comiesięcznych ratach.

Wysokość raty ustalamy w dogodnych  warunkach do spłaty.

Kwotę, którą przeznaczacie Państwo na rachunki za energię elektryczną możecie przeznaczyć na spłatę instalacji, która w niedalekiej przyszłości pozwoli Wam na korzystanie z energii elektrycznej nie ponosząc kosztów.

Instalacja ta uchroni Cię przed nieprzewidzianym wzrostem cen za energię elektryczną! 

W celu uzyskania szegółowych informacji zapraszamy do kontaktu! 

 

Ustawa o OZE została już podpisana!

Sprawdź jakie płyną z niej korzyści i ile możesz zaoszczędzić!

Zadbaj o swoje rachunki z energii! Załóż instalację fotowoltaiczną!

Podpisana znowelizowana ustawa o OZE z dnia 1 lipca 2016(Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz.U. 2015 poz. 478) z późniejszymi zmianami Ustawa z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2016 poz. 925) ) odstępuje od pierwotnie zakładanych taryf gwarantowanych, które miały obowiązywać przez 15lat, ale za to proponuje korzystniejsze rozwiązania. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka korzyści płynących z oferowanego systemu opustów w znowelizowanej ustawy dotyczącej między innymi instalacji fotowoltaicznych.

Oto kilka korzyści płynących z nowej ustawy :

 • W myśl ustawy Prosumentem może być każdy, nie tylko gospodarstwa domowe, ale także min. : wspólnoty mieszkaniowe, szkoły itp.
 • Ustawa gwarantuje możliwość magazynowani nadprodukowanej energii elektrycznej, którą można odebrać w nocy lub zimie ( np. oddajesz do sieci 1kW a odbierasz 0,8 kW)
 • Wprowadzenie systemu opustów rozliczeniowego w systemie rocznym  w zamian za taryfy gwarantowane
 • Nadanie Prosumentom praw konsumenckich
 • Zniesienie kary w wysokości 1000 zł za nie złożenie kwartalnego sprawozdania przez Prosumenta
 • Bilans handlowy jest w całości sporządzany przez elektrownie
 • System opustów pozwala Prosumentom korzystać z dotacji
 • System opustów obowiązuje dla instalacji o mocy do 40 kWp
 • Brak limitów przyłączeniowych nowych mocy dla mikroinstalacji
 • Szybszy zwrot kosztów inwestycji w systemie opustów
 • Wprowadzenie bilansu międzyfazowego zwiększającego rentowność instalacji

 

Nasi pracownicy pomogą Panstwu w wypełnieniu wszystkich dokumentów i uzyskaniu dotacji.

 85% dotacji na fotowoltaikę i kolektory słoneczne powiat kłodzki!!!

 

Działając w myśl ograniczenia niskiej emisji,  chcielibyśmy zachęcić Państwa do  zgłoszenia swojej aprobaty w przedsięwzięciu, mające na celu produkcję energii elektrycznej i/lub cieplnej (wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej), polegające na budowie oraz modernizacji (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Dzięki temu  unijnemu programowi  można uzyskać 85% dotacji na inwestycje.

Ten program wspiera inicjatywy związane z zakupem i montażem urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii takich jak panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepała.

Aby program ruszył w naszym regionie potrzebujemy wiedzieć ile osób było by zainteresowanych skorzystaniem z tego programu. Pomoże to w zmotywowaniu naszych władz do działania w tej kwestii.

Dlatego chcielibyśmy zachęcić  Was do wsparcia naszej inicjatywy. Jedyne co musicie zrobić to wypełnić deklarację wzięcia udziału w projekcie.  Wypełnienie deklaracji do niczego Państwa nie obliguje daje nam jedynie sygnał,  że mamy o co walczyć. Im więcej nas będzie tym łatwiej będzie to osiągnąć!

Nie mamy zbyt dużo czasu dlatego liczymy na Państwa szybką reakcję.

 

Zachęcamy do wypełnienia deklaracji  znajdującej się w zakładce „Do pobrania” i odesłanie jej na e-mail: info@efekteko.pl bądź na adres ul. Chopina 31, 57-500 Bystrzyca Kłodzka.

Zapraszamy do współpracy. Zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie.

Zobacz naszą ofertę